Jakie książki dla dzieci warto kupić

Tak, prezenty na Wielkanoc dla dzieci np. puzzle i lalki, wzbudzają ogromne zaciekawienie u samych zainteresowanych. Chociaż, one (podarunki) mogą wzbudzać u dorosłych nie lada kłopot. A to tylko dlatego, że rodzice często sami nie wiedzą, co mają kupić swoim pociechom. Gorzej, jeżeli przyjdzie im robić prezenty także dla innych dzieci, np. siostrzeńców. Może zamiast wymyślać coś, bardzo skomplikowanego, warto postawić na książki, które niosą ze sobą wartość edukacyjną. Chyba jedna z najciekawszych propozycji, która może zostać dopasowana do dziecka w każdym wieku.

Na zawsze przyjaciele

Czy to możliwe, że można mieszkać koło siebie, ale nic w ogóle nie wiedzieć o sąsiedzie? Chociażby to, jak mają na imię? Tak, może i dorośli mieliby coś do powiedzenia na ten temat, ale teraz nie o to chodzi. Teraz czas na lekturę książki, której autorką jest Przemysław Wechterowicz. Pod bardzo starym i wiekowym drzewem, mieszka sobie pewna rodzina króliczków. Z kolei, na gałęziach owego drzewa, gniazdo uwiła sobie sowia rodzinka. Obydwie rodzinki żyją koło siebie, ale nic o sobie nie wiedzą. Poniekąd wynika to z tego, że każdy z tych gatunków zwierząt, żyje o innej porze dnia. Tylko że razu pewnego, zarówno królik, jak i sowa postanawiają poznać się wzajemnie. Od tego właśnie rozpocznie się ich niezwykła przyjaźń.

Kocham cię całym sercem

Jak wytłumaczyć dzieciom, że kocha się je całym sercem, chociażby nie wiadomo co się działo? Chociażby nie wiadomo jak nabroiły, a mama i tata byli właśnie na nich bardzo źli? Jeżeli któryś rodzic ma z tym problem, to całkiem możliwe, że książeczka Jane Chapman okaże się dla nich wielką pomocą. Oto mała Misia, która jak wiele innych dzieci, broi i psoci. No cóż taki jest jej urok i jej mama o tym wie. Nie podoba jej się wszystko co robi córeczka, ale pomimo tego, nie przestaje jej kochać. Za każdym razem mamusia tłumaczy Misi, że nie powinna zachowywać się w taki a taki sposób. Piękna i krótka opowieść, która przypadnie do gustu wszystkim dzieciom.

About the Author

You may also like these