Jakie książki kupić na Wielkanoc

Prezenty na Wielkanoc dla dzieci ze strony www.taniaksiazka.pl budzić będą ogromną radość. No bo kto nie lubi dostawać prezentów? Nawet dorośli by się ucieszyli z tego, że zajączek o nich pamięta. Teraz nie o nich będzie mowa, ale o tych najmłodszych, którzy z wielką niecierpliwością będą wypatrywać tego, co zajączek im przyniesie. Całkiem możliwe, że będą to ciekawe i inspirujące książki.

Nawiedzony okręt

Maria Kuzniar i fascynująca opowieść dla młodych piratek, które czują w sobie żądze przygód. Główną bohaterką jest Aisza, która uwielbia czytać o wodnych wyprawach piratów. Dziewczynka często przesiaduje w jednej z nadmorskich tawern, w Sewilli, gdzie zawsze można spotkać ją z nosem utkwionym w książce. Aisza wie, że dziewczyny mają zakaz wstępu na statek, bo to tylko domena mężczyzn. Pewnego dnia jej życie się zmienia, a to za sprawą Nawiedzonego Okrętu, który wypływa prosto z legendy. Główna bohaterka znajduje się na statku, który pełen jest bezwzględnych piratek. Aisza wyrusza z nimi w drogę i jeszcze nie wie, jakie fascynujące przygody na nią czekają. Dziewczynka przekonuje się, że życie na morzu nie jest tak łatwe, jak to wszyscy na początku sądzą.

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)

Chyba można śmiało powiedzieć, że ta książka Justyny Bednarek dorobiła się statusu kultowej. Co prawda, na rynku gości już od dobrych paru lat, ale kolejne dzieci z wielką przyjemnością zapoznają się z historią skarpetek, które to postanowiły poznać świat. No bo tak wyszło, że znudziło im się już tylko “przesiadywanie” na nogach ludzi. Teraz to one postanowiły uciec dziurą, która znajdowała się za pralką w domu małej Be. Brzmi irracjonalnie? Bo tak faktycznie jest. Ale w sumie to łatwo sobie wyobrazić, że z każdego (lub prawie każdego) domu ucieka taka jedna skarpetka, która chce poznać świat. Ona chce przeżywać przygody! Warto więc sprawdzić, jakie przygody będą miały bohaterki tej niesamowicie zabawnej, niekiedy wzruszającej książki.

About the Author

You may also like these