Książki dobre na Wielkanoc

Chyba dorośli nie wyobrażają sobie tego, że będą mogli pominąć prezenty na Wielkanoc dla dzieci. Przecież to chyba jedne z najbardziej oczekiwanych rzeczy w tym okresie. Nie oznacza to tego, że trzeba od razu kupować tak wielkie podarunki, jak to bywa przy okazji Bożego Narodzenia. Zdecydowanie, na wiosnę warto pomyśleć o czymś mniejszym, ale praktyczniejszym. Tym czymś mogą być książki, które wzbudzą zaciekawienie wśród młodych czytelników.

Myśli, które zmieniły świat. Albert Einstein. Teoria względności

Czy dzieci są w stanie zrozumieć, o czym mówił Albert Einstein? Dorośli mają z tym problem, a co tu dopiero mówić o młodych czytelnikach. Okazuje się, że dzieci są w stanie pojąć zdecydowanie więcej, niż ich rodzice. Muszą mieć tylko wszystko w odpowiedni sposób wyjaśnione. Tak, jak to właśnie robi Carl Wilkinson w swojej książce. Patrząc na czasy, kiedy żył Einstein, to można by powiedzieć, że naukowiec cieszył się zdecydowanie większą popularnością, niż niejeden współczesny celebryta. Dlaczego? Wyjaśnienie znaleźć w książce. Młodych czytelników na pewno zaciekawi ten fakt, że to właśnie dzięki niemu, w obecnych czasach możemy posługiwać się GPS-em.

Na nic płacze na nic krzyki koniec przygód Fiki-Miki 3

Tak, obecnie mamy wiele fascynujących, współczesnych książek, które są w stanie z miejsca podbić serca młodych czytelników. Rodzice i tak powinni pokazać swoim dzieciom lektury, które sami czytali, gdy byli mali. Jedną z takich książek, która zasługuje na uwagę, jest właśnie ta “Na nic płacze na nic krzyki koniec przygód Fiki-Miki 3”. Autorem jest niezapomniany Kornel Makuszyński, który zachęca do tego, aby poznać przygody małpki Fiki-Miki. Tym razem główna bohaterka pozna Koziołka Matołka. Niesamowita opowieść. Przy okazji warto wspomnieć, że na uwagę zasługują również dwie poprzednie części: “Awantury i wybryki małej małpki Fiki-Miki”i “Fiki-Miki dalsze dzieje, kto to czyta, ten się śmieje”. Dzieciom książki się spodobają.

About the Author

You may also like these